Domain Yaşı ve Google Seo

Domain Yaşının Seo ya Etkisi Nedir.. Doğru bir Google Seo Çalışması İçin Domain Yaşının Kaç Olması Lazım.. Google Seo ve Domain İlişkelendirmemizi Makalemizden Okuyabilirsiniz..

Domain Yaşı ve Google Seo

Domain yaşı çoğu firma tarafından bilinmesede Google Seo açısından en önemli.. Birçok firma bize gelerek seo çalışması yaptırmak istediğinde şu cümleyi duyuyoruz.. 

- Benim web sayfam yok önce bana bir web sayfası yap sonrada google da birinci sayfada çıksın.. 

Firmaların hızlı bir şekilde googleda görünme çabasını takdir ediyoruz elimizden gelen herşeyide yapıyoruz ama doğru bir çalışma yapabilmemiz ve hızlı verim alabilmemiz için domain yaşı burda devreye giriyor.. 

Domain yaşınız ne kadar eski ise ( 5 sene ve üzeri ) Google Seo başarınız yüksek, Görüntüleneceğiniz sayfada ilk sayfa yada yakınları olacaktır..

Burda Google şuna bakıyor ; bir firma ne kadar eski ise o kadar güvenilirdir.. ( tabi daha önce hile ile bişeyler yapmadıysa ) 

Bunu gerçek hayatımızdan örneklendirecek olursam ;

 - Herhangi bir caddede firmanız var. Sağ tarafınızda 10 senelik bir komşunuz diğer yanınızda 3 ay önce taşınan bir komşunuz olduğunu düşünün.. İşlerinin kötü gittiğini ve sizden destek isteseler.. Borç gibi.. Hangisine borç vermekten çekinmezsiniz. Hangisine Güvenirsiniz ?

Google'da güven ve iş bilirlik açısından güven duygusunu biraz domain yaşına endexlemiş desek yanlış bir tabir kullanmış olmayız.. 

Aynı Zamanda Domaininizin ileriye dönük kaç sene daha sizde kalacağıda Google Seo puanı açısından belirleyici faktörlerden biri olacaktır.. 

Bu Piyasada daha kaç sene hizmet vereceğinizi gösterdiği için Google Seo açısından önemlidir.. 

Yeni Açılan web sayfaları çıkmazmı gibi soruların kafanızda canlandığını düşünüyorum.. 

Tabiki çıkacaktır ama Uğraşısı daha zor, daha uzun süreç gerektirir ve Ücretide o kadar yüksek olur.. 

Bir başka makalemizde Görüşmek üzere...

Domain Yaşı ve Google Seo Hakkında Yorumlar

Bu Sayfaya 1 Toplam Yorum Atıldı

 • avatar
  Abdullah Aydınalp
  14 / 11 / 2019

  Site için seo çalışması yapılmasını istiyorum.Yakında askere gideceğim yaklaşık altı ay ben dönene kadar sitemin ilk sayfada görüntülenmesini istiyorum.

  • SeoDizayn Tarafından Cevap
   SeoDizayn
   22 / 11 / 2019

   Dönüş Sağlandı

Yorum Yaz

Benzer Konular

Seo Web Tasarım
 • 11 / 07
  2018
Google Seo ve Web Dizayn Güvenli Firma
 • 01 / 01
  2020
Google Seo Yapan Firmalar
 • 11 / 07
  2018
Google Adwords Kalite Puanı
 • 31 / 05
  2018
Web Sitesi Yapan Firmalar
 • 11 / 07
  2018
Web Dizayn - Template Seçimi
 • 29 / 08
  2019
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız. Detaylar
Whatsapp Hızlı Mesaj
ARA