SSL Sertifikası ve Seo Uyumu

Eskiden Sadece E-Ticaret Siteleri İçin Bankaların Talep Ettikleri SSL Serrifikası Artık Her Site İçin Önemli Hale Gelmiştir.. 

Özelliklede İçerisinde Kullanıcı Girişi, Kayıt, Arama, Ödeme Sayfası vb Sayfaları Olan Sitelerde İnternet Tarayıcıları " Güvenli Değil " İbarerisini Koymakta ve Kullanıcıyı Güvenli Olmadığı Konusunda Uyarmaktadır..  Peki SSL Sertifikası Nedir ?

SSL : Secruty Socket Layer Bağlantınızın Bir Uçtan Bir Uca Şifrelendiği Anlamını Taşımaktadır. Ayrıca SSL Serfikalarının Verdiği Güvenceler Sayesinde Kullanıcıların Başına Gelebilecek Kötü Sonuçlarda Para İadesi Garantisi de Verilmektedir.. Tabi Koşulları Filan İtibari ile Çok Zor :) 

SSL Sertifikası Tamamda, Sizde "Bizim İçin Neden Gerekli" Diyorsunuz Değilmi ?

Çok Basit : Google Böyle İstiyor :) 

Buna sebeb olarak birsürü şey söyleyebiliriz ama temelde sitenize giren kullanıcıların güvenliği google açısından önemlidir. Google sitenize kullanıcı gönderirken size güvenmeli ve ziyaretçinin başına kötü bişey gelmeyeceğini bilmelidir. Aslına bakarsanız bu Google'ın imajı için önemlidir. Düşünün google sizin olsun, bir kullanıcı arama yaptı, ona en uygun olan siteye yönlendirdiniz.. Sitede virüslü..Gönderdiğiniz kullanıcının kredi kartı bilgileri filan çalındı.. adamın başına gelmeyen kalmadı.. Sizin imajınız ne olurdu ?

SSL Sertifikası Maliyetler açısından çok büyütülecek bi gereklilikde değildir..

Birçok çeşiti Vardır bu çeşitler arasındaki temel farklar ; belge gerektirip gerektirmediği, subdomain desteği yada desteklememesi, verdiği güvenceler vs... SSL Sertifikaları ( düzgün bişey ) 25 dolardan başlayıp 1000 $ a kadar çıkabilmektedir.. En uygun ( fiyat ve güvence olarak ) SSL serfikası kurulum desteği ile beraber 45 $'a gelmektedir. Hızlı bir şekilde kurulup teslim edilmektedir.

Yazımın temelinde anlattığım gibi hem maliyetleri düşük hemde Google Seo konusunda size inanılmaz yararı olmaktadır.. Tabi SSL Sertifikası aldım sitem birinci sıraya çıkarmı diye soruyorsanız HAYIR.

Bunun için birçok kriter var bu kriterlerin hepsine uyduğunuzda tabiki birinci sayfayada çıkarsınız 1. Sırayada çıkarsınız.. 

Yorum Yaz

Google Seo Yapan Firmalar

Google Seo Yapan Firmalar Arasında ki Tercihinizi Ne Belirler ? Biliyoruz Kafanız Çok Karışık Anlamadığınız Yüzlerce Terim.. Gelin Bu İşi Biraz Sadeleştirelim

Domain Yaşı ve Google Seo

Domain Yaşının Seo ya Etkisi Nedir.. Doğru bir Google Seo Çalışması İçin Domain Yaşının Kaç Olması Lazım.. Google Seo ve Domain İlişkelendirmemizi Makalemizden Okuyabilirsiniz..

Web Dizayn - Template Seçimi

Birçok firma web dizayn yani web tasarım yaparken hazır template kullanır.. Peki nedir hazır template web dizayn için sakıncası yada yararı nedir ?

Google Seo ve Web Dizayn Güvenli Firma

Google Seo ve Web Dizayn İşlerinizde Neden Güvenli Firmalar Seçmelisiniz Bi Kaç Sebeble Anlatmak İstiyoruz. Yazımızı Okuduktan Sonra Sizde Bizi Seçeceksiniz.. Emin Olun..

SEO UZMANI

Seo Uzmanı nedir ? Seo Uzmanının Bilmesi Gerekenler nedir ? Seo Uzmanı Kime denir yada kime denmez ? Aklınızdaki Sorulara Cevap Olacak Makalemizi Mutlaka Okuyun.

Web Sitesi Yapan Firmalar

Web Tasarım, Web Dizayn Firmaları Hakkında ve Doğruyu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz.. Önemli Noktalar Neler.. Web Sitesi Maliyetlerini ne belirler. Web Sitesi için Web Tasarım Firması Arıyorsan Bu Başlıkta.

Telefon Ara
whatsapp Yaz