Domain Yaşı ve Google Seo

Domain yaşı çoğu firma tarafından bilinmesede Google Seo açısından en önemli.. Birçok firma bize gelerek seo çalışması yaptırmak istediğinde şu cümleyi duyuyoruz.. 

- Benim web sayfam yok önce bana bir web sayfası yap sonrada google da birinci sayfada çıksın.. 

Firmaların hızlı bir şekilde googleda görünme çabasını takdir ediyoruz elimizden gelen herşeyide yapıyoruz ama doğru bir çalışma yapabilmemiz ve hızlı verim alabilmemiz için domain yaşı burda devreye giriyor.. 

Domain yaşınız ne kadar eski ise ( 5 sene ve üzeri ) Google Seo başarınız yüksek, Görüntüleneceğiniz sayfada ilk sayfa yada yakınları olacaktır..

Burda Google şuna bakıyor ; bir firma ne kadar eski ise o kadar güvenilirdir.. ( tabi daha önce hile ile bişeyler yapmadıysa ) 

Bunu gerçek hayatımızdan örneklendirecek olursam ;

 - Herhangi bir caddede firmanız var. Sağ tarafınızda 10 senelik bir komşunuz diğer yanınızda 3 ay önce taşınan bir komşunuz olduğunu düşünün.. İşlerinin kötü gittiğini ve sizden destek isteseler.. Borç gibi.. Hangisine borç vermekten çekinmezsiniz. Hangisine Güvenirsiniz ?

Google'da güven ve iş bilirlik açısından güven duygusunu biraz domain yaşına endexlemiş desek yanlış bir tabir kullanmış olmayız.. 

Aynı Zamanda Domaininizin ileriye dönük kaç sene daha sizde kalacağıda Google Seo puanı açısından belirleyici faktörlerden biri olacaktır.. 

Bu Piyasada daha kaç sene hizmet vereceğinizi gösterdiği için Google Seo açısından önemlidir.. 

Yeni Açılan web sayfaları çıkmazmı gibi soruların kafanızda canlandığını düşünüyorum.. 

Tabiki çıkacaktır ama Uğraşısı daha zor, daha uzun süreç gerektirir ve Ücretide o kadar yüksek olur.. 

Bir başka makalemizde Görüşmek üzere...

Domain Yaşı ve Google Seo Sayfasına Yapılan Yorum Sayısı [ 1 ]

Abdullah Aydınalp

Abdullah Aydınalp

Yurumu : Site için seo çalışması yapılmasını istiyorum.Yakında askere gideceğim yaklaşık altı ay ben dönene kadar sitemin ilk sayfada görüntülenmesini istiyorum.

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Dönüş Sağlandı


Yorum Yaz

SSL Sertifikası ve Seo Uyumu

Seo uyumlu web sayfası yaparken, Yada Google Seo da ilk sayfaya çıkmak istiyorsanız Yapmanız gereken şeylerden biride SSL Serifikası satın almak olmalıdır..

Google Adwords Kalite Puanı

Google Adwords Kalite Puanı Nedir ? Ne İşe Yarar. Kalite Puanını Arttırmak İçin Neler Yapılmalı.. Hepsi Bu Makalemizde

Ucuz Web Sitesi veya Uygun Fiyatlı Web Site Ne Demek

Google Aramalarının En Çok Yapıldığı Terimlerden Olan "Uygun Fiyata Web Sitesi" yada "5000TL ye E-Ticaret Sitesi" Gibi Gibi Başlıklar Neyi İfade Ediyor Neyi Anlatıyor Gelin Birlikte İnceleyelim.. Bu Aramaları Doğru mu Yapıyorsunuz Karar Verelim..

Hazır Web Siteleri

Hazır Web Sitelerinin Yararları ve Zararları Başlıklı Bu Yazımızı Okumadan, Web Sitesi Anlaşması Yapmayın.. Hazır Web Sayfalarının Firmanıza Artılarını ve Eksilerini Tek Tek Anlatmaya Çalıştık

Domain Yaşı ve Google Seo

Domain Yaşının Seo ya Etkisi Nedir.. Doğru bir Google Seo Çalışması İçin Domain Yaşının Kaç Olması Lazım.. Google Seo ve Domain İlişkelendirmemizi Makalemizden Okuyabilirsiniz..

Seo Web Tasarım

Seo ile Birleştirilmiş Kısacası Seo Alt Yapılı Web Tasarım Nedir ? Temelleri ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Neler ?

Telefon Ara
whatsapp Yaz