Hazır Web Siteleri

Hazır web sayfaları adı üzerinde kurulumu ve hazırlanışı basit emek harcanmadan kurulan ve en azından web tasarımcılar tarafından kolay kontrol edilebilen web sayfası yazılımlarıdır.. 

Bu yazılımların başında : Wordpress, Joomla, Drupall, opencart gibi yazılımlar gelmektedir. Peki bu yazılımlar ne işe yarar karları ve zararları nelerdir onları inceleyelim hep birlikte..

Bu Hazır yazılımlar internetten bedava olarak dağıtılan ve indirilen yazılımlardır. kurulumları yaklaşık 10 dk sürmekte.. Firmanıza özel hale getirilmeside yaklaşık olarak 1 gün sürmektedir. Genelde de 1 günlük emeğe göre fiyatlandırılır. Ve çok uygun rakamlara bu web sayfalarının sahibi olabilirsiniz.. Kurulumu ve kullanımı bu kadar hızlı ve uygun fiyatlı olmasına rağmen uğraşısı çok olan web sayfalarıdır.. Açık kaynak kodlu yazılımlar her zaman hack ( bozulma, bozma ) uygun web sayfalarıdır.. Bu yüzden de sürekli yeni sürümleri ( update ) çıkmaktadır.. Bu güncellemeleri ( ayda bir ) yapmamak sitenizin hackerlar tarafından açık hala gelmesine yol açacaktır.. Kişisel bazda siteler için bile en uygunsuz durumken bu firma profilinizin hackten nasıl etkileneceğinin hayalini kurmak tamamen sizin hayal gücünüzle sınırlı olacaktır.. 

Web sitenize girdiğiniz de hacklenmiştir yazısı o kadarda büyütülecek bi hayal olmayacaktır.. Büyütmek istenirse de web sayfanıza girdiğinizde pornografik ögeler içeren bir sayfaya yönlendirilmesi itibarınıza en zarar verecek hack türlerinden biri olacaktır.. 

Ayrıca hazır web sayfalarının yönetimi firma sahipleri yada bu iş ile ilgilenen elamanları için gayet zor olmaktadır. Yönetim paneli anlaşılır değil ve giren kullanıcının bilgi seviyesinin çok üzerinde yapılardır. HTML ve CSS bilmeden o panelden göze hoş gelir bişey yapmak neredeyse imkansız bir hal almaktadır.. 

Gelelim GOOGLE SEO açısından incelemeye 

 Hazır Web Sayfaları Özellikle WordPress Çok Amaçlı olarak kullanıldığından içerisinde sizin işinize yaramayacak kullanmadığınız birçok css ve jscript kodları barındırmaktadır. Normalde 3 Jscript 2 Css ile Tamamlanabilecek web sayfaları gereksiz yere 20 Jscript 20 Css ile şişirilmekte buda web sayfalarının yavaş açılmasına yada sorunlar yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir.. Örneklendirecek Olursak Şehir içinde tırla gezmeye benzer.. Google Seo anlattığımız makalemizde site yavaşlamasının etkilerini zaten anlatmıştık..  Bakınız Google Seo 

Ayrıca Bu Gibi Yazılımlarda Kullanılan Jscriptler Sık Sık Google Güncelleştirmelerine takılarak sitenin google dan yasaklanmasına sebebiyet verebilmektedir..

Genelde Google Seo çalışması yapan firmalar Wordpress kurduklarında Seo da çıkacağını zanneder.. En büyük yanlışta budur.. Eğer Web sayfanızın Google'da Çıkmasını istiyorsanız kesinlikle kodu az içeriği fazla olan özel yazılımlar tercih etmelisiniz.. Düşünün ki bizi arayan, bize mail atan müşterilerimizin %95 i wordpress kullanmakta.. Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen sizde :-) 

Gelelim Konunun Özetine

Eğer Cevabınız şu ise : " Kardeşim benim web sayfam ucuz olsun, hemen açalım 2. güne sarkmasın. Googleda çıkmak filan umrumda değil, Yarın birgün hacklense başka sitelere yönlendirilsede benim için Sorun değil... " hazır web siteleri sizin için biçilmiş kaftandır.. 

Daha Ciddi El Emeği Gerektiren ve profosyonel çalışmalar için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz : 

İLETİŞİM 


Konuya Dair Videomuzu Aşağıdan İzleyebilirsiniz.

Hazır Web Siteleri Sayfasına Yapılan Yorum Sayısı [ 1 ]

Selami Gündoğdu

Selami Gündoğdu

Yurumu : merhaba hocam. daha önce bir kaç wordpress site yaptırdım ve yazdığınız gibi hacklendi. anasayfasında web sayfamda olmayan rusça içerikler çıktı yazılımcıyı arıyorum telefona bakmıyor özel yazılım yaptırmak için sizinle çalışmak istiyorum eğer bu web sayfasını kurtarabiliriz diyorsanız beni arar mısınız ?

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Domain adresi sizdeyse tabiki kurtarılabilir. İletişim bilgilerinizden hemen arıyorum.


Yorum Yaz

SSL Sertifikası ve Seo Uyumu

Seo uyumlu web sayfası yaparken, Yada Google Seo da ilk sayfaya çıkmak istiyorsanız Yapmanız gereken şeylerden biride SSL Serifikası satın almak olmalıdır..

Ucuz Web Sitesi veya Uygun Fiyatlı Web Site Ne Demek

Google Aramalarının En Çok Yapıldığı Terimlerden Olan "Uygun Fiyata Web Sitesi" yada "5000TL ye E-Ticaret Sitesi" Gibi Gibi Başlıklar Neyi İfade Ediyor Neyi Anlatıyor Gelin Birlikte İnceleyelim.. Bu Aramaları Doğru mu Yapıyorsunuz Karar Verelim..

Google Seo Yapan Firmalar

Google Seo Yapan Firmalar Arasında ki Tercihinizi Ne Belirler ? Biliyoruz Kafanız Çok Karışık Anlamadığınız Yüzlerce Terim.. Gelin Bu İşi Biraz Sadeleştirelim

Web Dizayn - Template Seçimi

Birçok firma web dizayn yani web tasarım yaparken hazır template kullanır.. Peki nedir hazır template web dizayn için sakıncası yada yararı nedir ?

Google Seo ve Web Dizayn Güvenli Firma

Google Seo ve Web Dizayn İşlerinizde Neden Güvenli Firmalar Seçmelisiniz Bi Kaç Sebeble Anlatmak İstiyoruz. Yazımızı Okuduktan Sonra Sizde Bizi Seçeceksiniz.. Emin Olun..

SEO UZMANI

Seo Uzmanı nedir ? Seo Uzmanının Bilmesi Gerekenler nedir ? Seo Uzmanı Kime denir yada kime denmez ? Aklınızdaki Sorulara Cevap Olacak Makalemizi Mutlaka Okuyun.

Telefon Ara
whatsapp Yaz