Seo Fiyatları

Seo Fiyatları

Seo fiyatları verirken iki kriteri kontrol edip değerlendiririz.

Seo Fiyatları Dediğimizde Aslına Bakarsanız tam anlamı ile fiyat vermek yada paket paket yazıpta arasından seçmenizi sağlamak imkansız..

Seo fiyatı verirken temel kriter çıkmak istediğiniz anahtar kelimelerinizin zorluk ve kolaylık dereceleridir.. Kısacası Googleda Birinci sayfada çıkmak istediğiniz anahtar kelimelerinizde rekabet ne kadar fazla ise fiyat o kadar yüksek ne kadar düşükse de fiyat da o kadar düşük olacaktır.

Burda temel kriterlerden biride web sayfanızın seo alt yapısına ne kadar uygun olduğu yada olmadığıdır.. Eğer web sayfanız hazır uygulamalar ile yapılmamışsa ve gereksiz kodlamalar kullanılmamışsa seo fiyatı daha uygun olacaktır..

Google Seo yu zorlaştıran olgulardan biride domain yaşıdır.. Domain yaşı ne kadar büyükse o kadar kolay ne kadar yeni ise o kadar zordur.. Yani 1 yaşında bir domaini googleda çıkarmak zor 10 yaşında bir domaini googleda çıkarmak daha kolaydır..

Bu Gibi Kriterler baz alındıktan sonra web sayfanız için fiyat teklifi verebilir ve çalışmaya başlayabiliriz.

Seodiyazn Fiyatları Benzeri Seo Fiyat Veren Firmalardan Daha Ucuzdur ve İş Bitirme Garantilidir. Birinci Sayfaya Çıkmadığı Taktirde Seo Ücreti Almamaktayız.

ZORLUK DERECESİ KOLAY

Seo Fiyatları

Aşağıdaki Paketler Zorluk Derecesinin Düşük Domain Yaşının Eski Olduğu Siteler İçin Geçerlidir..5 Anahtar Kelime

Cheap website design prices

2500

/ Bir Kere

 • 5 Anahtar Kelime
 • Kurumsal Seo
 • İş Bitirme Garantisi

10 Anahtar Kelime

Cheap website design prices

3750

/ Bir Kere

 • 10 Anahtar Kelime
 • Kurumsal Seo
 • İş Bitirme Garantisi

20 Anahtar Kelime

Cheap website design prices

6500

/ Bir Kere

 • 20 Anahtar Kelime
 • Kurumsal Seo
 • İş Bitirme Garantisi
Birinci Sayfaya Çıkmadığı Taktirde Seo Ücreti Almamaktayız. Seo Dizayn Özel Yazılım Sayfalara Seo Desteği Vermektedir.

İŞ BİTİRME GARANTİSİ Nedir ?

SeoDizayn olarak web sayfalarınızda Google Seo çalışması yaparken diğer firmalardan farkımız İş Bitirme garantimizdir.. Eğer Google Seo Çalışması için anlaştıktan sonra web sayfanızı Google da birinci sayfaya çıkaramazsak herhangi bir ücret almıyoruz..

Siteniz Google da birinci sayfada çıktıktan 1 ay sonra ücret alıyoruz.. Böylece yapamadığımız işe para almayarak hem size zaman kaybettirmiyor hemde para kaybettirmiyoruz..

Firma politikamız gereği ve kendimize güvenimizden ötürü böyle bir garantiyi verebiliyoruz..

Bu Garantiyi veren başka firma varsa seve seve onla çalışabilirsiniz.. Daha İş yapmadan daha Google da isminiz çıkmadan para isteyen firmalara lütfen para kaptırmayın..

Site içi Seo

Site içi seo sayfanızın google içinde yapılandırılıp yapılandırılmadığı ile alakalıdır. Web sayfanızın kod düzeni ne kadar google için uyumlu bunu kontrol ederiz.
Örneğin :

 • Web sitesi title ve Description etiketleri doğru işaretlenmiş mi ?
 • Web sitesinde kaç tane js kullanılmış ?
 • Web sitesinde kaç tane css Kullanılmış ?
 • Web sitesin hazır yazılım ilemi yoksa özel yazılım ile mi yapılmış ?
 • Sayfa linkleri ve resimler için alt etiketleri tanımlanmış mı ?
 • Resimler Google için yapılandırılmış mı ?
 • H1 yada H2 etiketleri ne kadar doğru yerleştirilmiş ?

.. Gibi bir çok kriteri kontrol ederiz.

Site İçi Seo Uygulamaları Seodizayn'nın Profesyonel Ekiplerince Gerçekleştirilmektedir.

Seo Fiyatları Düşer mi ?

Bu sayfada gördüğünüz seo fiyatları, ortalama fiyatlardır. Seo fiyatları tabiki düşebilir ama, Seo Fiyatları artabilir de. Seo fiyatlarının ucuz yada pahalı olmasını etkileyen durumlar SEO ANALYSIS sayfamızda yer almaktadır. Ama basit bir örnek vermek istersek ; dün yayına başlamış site ile, 20 senelik bir site arasında seo fiyatları çok değişir. Anahtar kelimelerin kolaylığı yada zorluğuda seo fiyatlarını etkiler. Daha önce yapılmış başarılı yada başarısız seo hizmetleri de seo fiyatlarını etkiler. Bölge, konum gibi anahtar kelimelerin zorluğu seo fiyarlarını etkiler. Burada gösterilen paketler; ortalama seo fiyatlarını temsil eder. Kesin seo fiyatlarını söyleyebilmemiz için web sitenizi incelemeliyiz.

Ancak bu çalışmalar yapıldıktan sonra websiteniz için seo fiyatları verilebilir. Bazen web sayfanızın google'da görüntülenmek istediği location bile seo fiyatlarını etkileyebilir.

Örneğin Nüfusu 100bin olup aktif websitesi sayısı 30 olmayan bir ilçe ile, nüfusu 10 milyon olup aktif web sitesi 100bin olan şehir için seo fiyatlarının aynı olmasını bekleyemezsiniz. Seo fiyatları da şehirden şehire göre farklılık gösterebilmektedir.

Çok yakında şehirlere göre seo fiyatları paylaşacağız. Takipte kalın lütfen.

Özel Yazılım İle Hazırlanmış Web Sayfalarının Seo Maliyeti Daha Az Çıkacaktır. Özel Yazılım Web Sayfalar Arama Motoruyla Tam Uyum Sağlar ve Google Öne Çıkmasını İster. Çünkü Google Profesyonel ve İçerikle Uyumlu Anahtar Kelimelere Özen Gösterir ve Tabiki Sayfa Hızına. Sayfanız Ne Kadar Hızlı Olursa Google'da Öne Çıkması Bir Okadar Kolay Olacaktır.
Web Geliştirme Yapılırken Seo İçin Geliştirme Yapılmaktadır. Var Olan Sayfanız Saatlik Maliyetle Hesaplanıp Düzenlemesi Gerçekleştirilir. Seoya Uyumlu Hale Getirilerek Sayfanız Google'da Üst Sıralara Çıkabilir.

Seo Maliyetlerini Etkileyen Durumlar

Bir önceki başlıkta da söylediğimiz gibi domain yaşı, sitenin yazılımı, daha önceki başarılı yada başarısız seo çalışmaları, anahtar kelimelerin zorluk yada kolaylıkları, local yada genel aramalara yönelik seo istekleri, sitenin sahip olduğu backlink yada hacklink sayıları seo fiyatlarını doğrudan etkileyen hususlardır. Hatta bazı web sitelerini gördüğümüzde, o site için seo çalışması yapamayız diyerek seo fiyatları bile veremiyoruz. Seo fiyatları söyleyebilmemiz için sitenin SEO için uyumlu olması gerekmektedir.

Seo Maliyetleri 2022

2022 yılında seo fiyatlarının daha da artacağını söylemek bizce anlamsız olmaz. Çünkü her geçen gün seo üzerine çalışan ve seo hizmetine para ayıran firma sayısı artmakta. Buda Seo hizmetlerinin zorluğunu oluşturmakta. Seo zorlaştıkça, seo fiyatlarıda artacaktır.

Seo Fiyatları 2022 İtibari ile Öncelikle %10 Ardından Artan Dolar Kuru Nedeniyle Maliyet Zammı %30'a Çıkmıştır. Seo Makalelerin Fiyatlarında Neredeyse 100% artış Görmekteyiz. Bu Artışı Firmamız Seo Fiyatlarında Olabildiğince İndirme ve Değerli Müşterilerimize Uygun Hale Getirmek İçin Çalışmaktadır.

ZORLUK DERECESİ ZOR

Seo Fiyatları

Aşağıdaki Paketler Anahtar Kelimelerin Zorluk Derecesinin ve Rekabetinin Yüksek Olduğu Kelimeler İçin Geçerlidir.5 Anahtar Kelime

Cheap website design prices

3750

/ Bir Kere

 • 5 Anahtar Kelime
 • Kurumsal Seo
 • İş Bitirme Garantisi
 • Haftalık Raporlama

10 Anahtar Kelime

Cheap website design prices

6250

/ Bir Kere

 • 10 Anahtar Kelime
 • Kurumsal Seo
 • İş Bitirme Garantisi
 • Haftalık Raporlama

20 Anahtar Kelime

Cheap website design prices

9250

/ Bir Kere

 • 20 Anahtar Kelime
 • Kurumsal Seo
 • İş Bitirme Garantisi
 • Haftalık Raporlama

Fiyatlarımız İş Bitirme Garantisindedir

Tüm Verdiğimiz Fiyatlar İş Bitirme Garantimizde Olup Siz Google'da Birinci Sayfaya Çıkmadan Herhangi Bir Seo Ücreti Alınmayacaktır. Ayrıca Fiyatlarımız 1 Kereye Mahsus Fiyatlardır. 1 Sene Garanti Edilmektedir. 1 Sene Sonra Oluşacak Düşme Yada Düşme Meyili Gibi Durumlarda Seo Yenileme Ücreti Talep Edilebilir. Bu Talep Edilecek Ücretde İlk Anlaşılan Ücretin Yarısı Kadar Olacaktır.
Aylık Ödeme Yıllık Ödeme Adı Altında Bi Seo Fiyatı Vermiyoruz Ayrıca Yaptığımız İşte İş Bitirme Garantiside Sunuyoruz.

Sizde Dilerseniz İletişim Bölümünden yada Whatsapp Üzerinden Yada Arayarak Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. İletişime Geçmeden Önce Whatsapp yada Mail Yolu ile Web Sayfanızın ( varsa ) Adresini ve anahtar Kelimelerinizi Yazmanız Telefonda Daha Net Bir Görüşme Geçmesini Sağlayacaktır.

Uygun Fiyatlı Seo

Seodizayn Uygun Fiyatlı Seo Hizmetinde Müşterilerine Öncelikle Seo Hakkında Danışmanlık Hizmeti Sunuyor. Seo Yaptırılmadan Önce Müşterinin Piyasadaki Diğer Rakiplerini İnceliyor ve Bir Yol Çiziyor. Bu Yolda Seo İçin Gerekli İhtiyaçları, Web Sayfasının Seo'ya Ne Kadar Uygun Olduğunu, Web Sayfasında Varsa Bir Diğer Eksiklikleride Belirleyip Müşterisine Danışmanlık Yapar. Müşterinin Seo Fiyatlandırması Anahtar Kelimenin Zorluğu İle Ölçülür Ne Kadar Spesifik Bir Anahtar Kelime Olursa Seo Fiyatı Bir Okadar Artar. Uygun Fiyatlı Seo Yatırmak İçin Öncelikle Anahtar Kelimelerin Kolay Olması Önemli Örnek Olarak "Seo" Zor Bir Anahtar Kelime Seçimidir. Öteyandan "İstanbul Seo" Daha Kolay Bir Anahtar Kelimedir.

Uygun Fiyatlı Seo Anahtar Kelime Bazlı İşleyen Bir Sistemdir. Anahtar Kelimeleriniz Ne Kadar Kolay Olursa Seo Fiyatı Bir Okadar Uygun Olur. Uygun Fiyatlı Seo İsteyen Müşteriler Web Sayfasında Yaptıkları İşi Ne Kadar Nitelikli Açıklıyor ve Anahtar Kelimesi İle Web Sayfasının Alakası Ölçülüp Müşteriye Uygun Fiyatlı Seo Fiyatı Çıkarılır.

Seodizayn Uygun Fiyatlı Seo Fiyatlarından Faydalanmak İçin İletişime Geçin.

Ucuz Seo Fiyatları

Piyasadaki En Ucuz Seo Fiyatı Veren Firma Seodizayn'dır. Müşterilerimizin Bir Çoğu Ucuz Seo Fiyatı Arayan Firma Yetkililerinden Oluşmaktadır. Ucuz Seo Fiyatı Arayan Firma Yetklileri İçin Öncelikle Sahip Oldukları İçeriklerin Kalitesini ve Seo'da Ne Kadar Yol Kat Edebileceklerini Söyleriz ve Bunun Üzerine Çıkmak İçin Nasıl Bir Yol İzleyeceklerini Anlatırız. İsterseniz İş Bitirme Garantili Seo Fiyatı Veririz İsterseniz Aylık Seo Çalışması Fiyatlarımızı Sunarız. Ucuz Seo Fiyatı Arayan Müşterilerimiz Genellikle Tercihlerini İş Bitirme Garantiliden Yana Kullanıyor. Çünkü Müşteriler Sonuç Odaklı Bakar İşe Benim İşim Olmuşmu - Olmamışmı Google'da Birinci Sayfadamıyım - Değilmiyim.

Ucuz Seo Fiyatlarında İş Bitirme Garantili Çalışan Tek Firmayız. Ucuz Seo Fiyatlarımız Müşterinin Belirlediği Anahtar Kelime Kalitesine ve Sayısına Göre Değişmektedir. Ucuz Seo Fiyatı İsteyen Müşteri Genellikle Belirli Başlı Semtlerde Çıkmak İsteyen Müşterilerdir. Su Tehsisatçısı, İlaçlama Hizmeti Sunan Firmalar, Doğalgaz & Kombi Tamircileri, Genel Tamirciler, Araç Kiralama Yapanlar, Otel ve Apart gibi Her Sempte Olması Gereken Belirli Başlı Sektörler. Bu Sektörler Kendi Semtlerinde Arandığında Birinci Sırada Çıkmak İster. Ucuz Seo Fiyatları İle Birinci Sıraya Çıkmak İsteyen Semtler Arasındaysanız Sizde Seodizayn İle İletişime Geçebilirsiniz.

Seo Fiyatları 2023

Seo Şirketinizin Sanal Dünyada Görünür Hala Gelmesi İçin Oldukça Önemlidir. Seo Fiyatları Gün Geçtikçe Artan Maliyetler Dolayısı İle Artmaktadır. İki Yıl Önceki Verdiğimiz Seo Fiyatları ile Günümüzdeki Seo Fiyatları Belirgin Bir Şekilde Artmıştır.

Önceden Verdiğimiz Üç Anahtar Kelimeli Seo Paketi Fiyatımız 1500 TL İken Şuanda 3500 TL Hatta Bazı Durumlarda 5000 TL ye Kadar Çıkmış Durumdadır. Vaziyet Bu Halde İken Bundan En Çok Etkilenen Küçük Ölçekli Müşterilerimiz Olmuştur. Seo Fiyatlarından Dolayı Herkes Seo Öğrenme Yarışına Girdi ve İşletmesinin Yükünü Hafifletmek İstedi.

Seoda İstedikleri Sonucu Alamayınca Seo Fiyatları Araştırması İçerisinde Buldular Kendilerini Biz Kendi Bünyemizde Bulunan Küçük Ölçekli İşletmelere Danışmanlık Hizmeti Sunmaya Başladık. Müşterilerimize Ağır Gelen Seo Fiyatlarını Bir Nebze Profesyonel Ekibimizle Azaltmaya Yönelik Çalışmada Bulunduk.

Seo Fiyatlarını Olabildiğince İndiren Firmamız Bunu 2023 Yılındada Müşterilerimize En Uygun Seo Fiyatı Hizmetini Sunarak Göstermiştir.

Seo Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

SEO (Search Engine Optimization), dijital pazarlama stratejilerinin önemli bir parçasıdır ve bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmek için yapılan tüm faaliyetleri ifade eder. SEO hizmetlerinin fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir ve bu faktörler, bir web sitesinin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre değişebilir.

İşletmenizin SEO hizmeti almasının maliyeti, aşağıdaki faktörlere göre belirlenebilir:

TAGs

Seo Fiyatları Sayfasına Yapılan Yorum Sayısı [ 12 ]

Emir

Emir

Yurumu : Referanslarınızı öğrenebilir miyim?

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Merhabalar Referanslarımız İçin Telefon, E-mail yada Whatsapp Yolu ile Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.


Merkeziptv

Merkeziptv

Yurumu : Merhbalar bir adet IPTV Sitem mevcut bu siteye seo calismasi yaptirmak istiyorum ve bir fiyat almak istiyorum bana bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim ve iletisime gecerseniz memnun olurum saygilarimla.

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Geri dönüş sağlandı.


Merkeziptv

Merkeziptv

Yurumu : Merhbalar bir adet IPTV Sitem mevcut bu siteye seo calismasi yaptirmak istiyorum ve bir fiyat almak istiyorum bana bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim ve iletisime gecerseniz memnun olurum saygilarimla.

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Konu ile ilgili Geri Dönüş Sağlandı.


Yusuf Emre Şahin

Yusuf Emre Şahin

Yurumu : Seo konusunda sizden bilgi almak istiyordum

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Seo Fiyatları Konusunda Geri Dönüş Sağlandı..


Cüneyt Tunç

Cüneyt Tunç

Yurumu : Istanbul Airport, E-Vize Turkey, Book Taxi Now, Istanbul Visit ve Daily Tour kelimeleri için ilk sırada yer almak istiyoruz.

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Bu Şekilde İsteklerin İletişim Sayfamızdan Yapılmasını Rica Ediyoruz.. Web Sayfamıza Gelen Yorumlara Biraz Geç Baktığımız Dönemler Olmakta :) İyi Çalışmalar Dileriz.


selahattin kara

selahattin kara

Yurumu : slm benim imagaza alt yapılı bir sitem var imagaza bir güncelleme yaptı sitem sıralamadan düştü bende biraz zarar ettim fazla param yok bir kaç ben seoyum diyen evden çalışan arkadaşa güvendim seolugu verdim fakat bana yanlış yaptılar şimdi şunu sorcam ben yıllık falan degilde sitemdeki hataları gidermek istiyorum sitem çıktıgındada kazandımmı 1 yıl parasını peşin verip seolugu size vermek istiyorum bu mumkünmü olursa siteyi düzeltmek için kaç lira alırsınız teşekkür ederim iyi çalışmalar dönerseniz sevinirim

Hüseyin can

Hüseyin can

Yurumu : iyi günler aslında bende 10 ayakın site var ve ben gerçekten başarılı bir seo istiyorum. birçok forum sitesinde wm aracı yada r10 gibi yerlerde çok çok düşük fiyatlara buldum ama başka bir şekilde iş yapılıyor olabilirmiş. bu işte uzman olan google de ilk sıralarda olur dedim ve sizi buldum.iletişime geçip sitelerimin anahtar kelimesi üzerinden bana fiyat teklifi verebilir misiniz

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Birçok Site Bu Gibi Hizmetleri Vermekte.. Ama Doğru Olan Yöntem Sizin Seçtiğinizdir.. Seo Konusunda Hizmet Veren Bir Firmanın Öncelikle Kendisine Seo Yapması Gerekmekte.. Yapabildiğini Göstermek Zorunda.. Bu Yüzden Yorumunuz ve Bizimle İletişime Geçtiğiniz İçin Teşekkür Ederim.


mustafa kaymak

mustafa kaymak

Yurumu : merhaba, deneme ilk başlangıç olarak 3 anahtar kelime kullanmak istiyorum. 1- izmir nakliye 2- izmir taşıma 3- izmir nakliyat. süreç nasıl ilerliyecek ve ücretlendirme nasıl olacak bildirirmisiniz ? memnun olursam sonra hedeflediğim 25 anaktar kelime var.

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Konu ile ilgili dönüş sağlandı.


Mustafa GÜREL

Mustafa GÜREL

Yurumu : merhaba seo fiyatları konusunda tam rakamlar bunlarmı ? 5 tane anahtar kelimem var zor yada kolay olduğunu nerden öğrenebilirim ?

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Seo fiyatları konusunda buradaki fiyatlar ortalama fiyatlardır.. Siteden siteye yada anahtar kelimeden anahtar kelimeye göre değişiklik göstermektedir. Seo fiyatlarını tam verebilmemiz için site adresinizi, anahtar kelimelerinizi whatsapp yada mail yolu ile gönderirseniz daha çok yardımcı oluruz.


Kadir

Kadir

Yurumu : İki firmayla çalıştım çok para kaybettim Yeni web sitesi yapilması ve seo çalışması yaptırmak istiyorum İlk 10 na geldiginde istenilen ücret verilir İlk ona geldikten sonra çalışmaya devam etip aylık periyodik olarak ücretlendime sizin tarafınızdan yapılcak ve sözleşme yapılacak Calışmayı. Düşünürseniz telefonuzu bekliycem iyi çalişmalar

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Sizin Gibi Birçok Firma Var. Kendisini Seo Firması Olarak Tanıtan Firmalara Para Kaptıran. Önemli Olan Doğru Firma İle Çalışmaktır. Seo Firmasının Kendisinin de Google'da Çıkması Gerekmezmi Sizce ? Hani Eğer Bu İşi Biliyorsa Önce Kendisine Yapmalı.. Ve Sizde Bizi Google'dan Buldunuz Değil mi :)


Rasim Reşit

Rasim Reşit

Yurumu : merhaba seo fiyatları yada seo ücretleri hakkında tarafıma dönüş sağlarmısınız ?

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Geri Dönüş Sağlandı.


Mahmut AK

Mahmut AK

Yurumu : merhaba seo fiyatları konusunda tam rakamlar bunlar mıdır yoksa seo fiyatları siteye görede değişirmi benimle iletişime geçer misiniz ?

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Seo Fiyatları Siteden Siteye Farketmektedir. Sitenin İçerik Yapısı vb.. Birçok Değişken Vardır. Bunlara Göre Fiyatlama Yapılmaktadır. Burda Anlatılmak İstenen Seo Fiyatlarının Tek Bir Kereye Mahsus Ödeme Olduğu ve Diğer Firmalar Gibi İşi Yapmadan Parayı Almadığımızdır. İletişime Geçildi.


Yorum Yaz

SSL Sertifikası ve Seo Uyumu

Seo uyumlu web sayfası yaparken, Yada Google Seo da ilk sayfaya çıkmak istiyorsanız Yapmanız gereken şeylerden biride SSL Serifikası satın almak olmalıdır..

Google Adwords Kalite Puanı

Google Adwords Kalite Puanı Nedir ? Ne İşe Yarar. Kalite Puanını Arttırmak İçin Neler Yapılmalı.. Hepsi Bu Makalemizde

Domain Yaşı ve Google Seo

Domain Yaşının Seo ya Etkisi Nedir.. Doğru bir Google Seo Çalışması İçin Domain Yaşının Kaç Olması Lazım.. Google Seo ve Domain İlişkelendirmemizi Makalemizden Okuyabilirsiniz..

Seo Uyumlu Web Tasarım, Seo Uyumlu Web Sitesi

Google Seo Uyumlu Web Tasarım ve Seo Uyumlu Web Sitesi Ne Demek.. Seo Uyumlu Web Dizayn Paketleri.

Web Dizayn - Template Seçimi

Birçok firma web dizayn yani web tasarım yaparken hazır template kullanır.. Peki nedir hazır template web dizayn için sakıncası yada yararı nedir ?

Seo Web Tasarım

Seo ile Birleştirilmiş Kısacası Seo Alt Yapılı Web Tasarım Nedir ? Temelleri ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Neler ?

Telefon Ara
whatsapp Yaz