SSL Sertifikası ve Seo Uyumu

Seo uyumlu web sayfası yaparken, Yada Google Seo da ilk sayfaya çıkmak istiyorsanız Yapmanız gereken şeylerden biride SSL Serifikası satın almak olmalıdır..

SSL Sertifikası ve Seo Uyumu

Eskiden Sadece E-Ticaret Siteleri İçin Bankaların Talep Ettikleri SSL Serrifikası Artık Her Site İçin Önemli Hale Gelmiştir.. 

Özelliklede İçerisinde Kullanıcı Girişi, Kayıt, Arama, Ödeme Sayfası vb Sayfaları Olan Sitelerde İnternet Tarayıcıları " Güvenli Değil " İbarerisini Koymakta ve Kullanıcıyı Güvenli Olmadığı Konusunda Uyarmaktadır..  Peki SSL Sertifikası Nedir ?

SSL : Secruty Socket Layer Bağlantınızın Bir Uçtan Bir Uca Şifrelendiği Anlamını Taşımaktadır. Ayrıca SSL Serfikalarının Verdiği Güvenceler Sayesinde Kullanıcıların Başına Gelebilecek Kötü Sonuçlarda Para İadesi Garantisi de Verilmektedir.. Tabi Koşulları Filan İtibari ile Çok Zor :) 

SSL Sertifikası Tamamda, Sizde "Bizim İçin Neden Gerekli" Diyorsunuz Değilmi ?

Çok Basit : Google Böyle İstiyor :) 

Buna sebeb olarak birsürü şey söyleyebiliriz ama temelde sitenize giren kullanıcıların güvenliği google açısından önemlidir. Google sitenize kullanıcı gönderirken size güvenmeli ve ziyaretçinin başına kötü bişey gelmeyeceğini bilmelidir. Aslına bakarsanız bu Google'ın imajı için önemlidir. Düşünün google sizin olsun, bir kullanıcı arama yaptı, ona en uygun olan siteye yönlendirdiniz.. Sitede virüslü..Gönderdiğiniz kullanıcının kredi kartı bilgileri filan çalındı.. adamın başına gelmeyen kalmadı.. Sizin imajınız ne olurdu ?

SSL Sertifikası Maliyetler açısından çok büyütülecek bi gereklilikde değildir..

Birçok çeşiti Vardır bu çeşitler arasındaki temel farklar ; belge gerektirip gerektirmediği, subdomain desteği yada desteklememesi, verdiği güvenceler vs... SSL Sertifikaları ( düzgün bişey ) 25 dolardan başlayıp 1000 $ a kadar çıkabilmektedir.. En uygun ( fiyat ve güvence olarak ) SSL serfikası kurulum desteği ile beraber 45 $'a gelmektedir. Hızlı bir şekilde kurulup teslim edilmektedir.

Yazımın temelinde anlattığım gibi hem maliyetleri düşük hemde Google Seo konusunda size inanılmaz yararı olmaktadır.. Tabi SSL Sertifikası aldım sitem birinci sıraya çıkarmı diye soruyorsanız HAYIR.

Bunun için birçok kriter var bu kriterlerin hepsine uyduğunuzda tabiki birinci sayfayada çıkarsınız 1. Sırayada çıkarsınız.. 

SSL Sertifikası ve Seo Uyumu Hakkında Yorumlar

Bu Sayfaya Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum Yaz

Benzer Konular

Domain Yaşı ve Google Seo
 • 11 / 07
  2018
Google Adwords Kalite Puanı
 • 31 / 05
  2018
Web Tasarım Çözümleri
 • 12 / 02
  2020
Seo Web Tasarım
 • 11 / 07
  2018
SEO UZMANI
 • 01 / 01
  2020
SSL Sertifikası ve Seo Uyumu
 • 26 / 10
  2019
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız. Detaylar
Whatsapp Hızlı Mesaj
ARA