Web Dizayn - Template Seçimi

WEB DİZAYN 

Öncelikle Web Dizayn Nedir Ordan Başlamak İstiyorum ,

Web Dizayn Web Sitesi Oluşturmak Tasarlamak Anlamına Gelmekte. Daha Çok Web Sitesinin Front End Dediğimiz Ön Yüzünün Yapımını Çağrıştırmaktadır.. Aslında Web Dizayn Web Sitesi Yapımının Tamamına Verilen İsimdir. 

Biz Tabiki Bu Makalemizde Web Dizayn'ın Ne Olduğundan Ziyade Template Kullanımı Konusunu İşleyeceğiz. O Yüzden Teknik Detaylara Girmeden ve Anlam Karmaşasını Derinleştirmeden Konumuza Geçelim.. 

İnternette Web Tasarım ve Web Dizayn İşleri ile Uğraşan Birçok Firma Hazır Tasarımlar Kullanmaktadır.. Hatta Neredeyse Tamamı. Web Site Yaparken Temel Fiyat Kriteri Bir Web Sayfasının Sizi Ne Kadar Süre Meşgul edeceğidir. Web sitesi ne kadar vaktinizi alırsa o kadar ücrete tabi olur. Bunu örneklendirecek olursak ; Bir su tesisatçısı 1 ay boyunca aynı eve gidip gelse isteyeceği ücret ne kadar olur 1 gün gidip gelse isteyeceği ücret ne kadar olur ? Tabiki bir ayını o evde geçirecekse 1 ay boyunca kazanacağı ortalama geliri o evden talep etmek zorunda kalacaktır.. yada işe hiç girmeyecektir. 

Belki su tesisatçısı konunun biraz dışında da olsa temel olarak hayat ve yaşama koşulları bizlerle aynı.. Bizde bir web sayfasına başlarken aylık kazandığımız parayı biliriz. Bir web dizayn  işi geldiğinde bu işin bizim kaç günümüzü kaç haftamızı alacağını hesaplayarak fiyatlandırma yaparız. Bir web sayfasının sırf tasarım kısmında sıfırdan kodlama yaparak işe başladığınızda ve müşterinin hayal gücünü yansıtamadığınızda yaklaşık olarak 15 günlük web tasarım web dizayn süreciniz tamamen çöp olmakta.. belkide 1 ayda çıkacak web sayfası 3 ayda çıkabilmektedir. Birde müşteri seçici ise bittiniz desem herhalde Teşbihte hata etmemiş olurum.. Bizde hem işi daha hızlı teslim etmek hemde daha hızlı teslim ettiğimiz için daha az para teklif etmek için hazır tasarımlar kullanırız.

 Müşterimize hazır tasarımın aslında ne kadar güvenli ve işi kolaylaştıran olduğunu anlatır, Bu sayede web sasyfasının maliyetinin çok daha düşük olacağını anlatırız. ThemeForest yada benzeri sayfalardan bi tasarım seçmesini isteriz. Fakat bu tasarımı seçerken 

- Mobil Arayüzü

- Renkleri

- Sayfa Yerleşimi

- Görsel Alanlarının boyutları

- Çalışan Js Uygulamaları 

Yönünden Kendisine En Uygun Tasarımı seçmesini isteriz. Web sitesi projesine başladıktan sonra direk yazılım kısmına geçerek olabildiğince tasarıma az müdahale ile müşterimize web sitesini teslim etmeye çalışırız. Tasarım sadece şekildir. Web sitesinde güvenlik ve kullanıcı arabirimlerini temsil etmemektedir. Yada içerisinde bi yazılımda içermemektedir. Bu Yüzden yapılan tasarımın hazır olması sizi kesinlikle korkutmamalı.. Aksine web siteniz daha uygun bir fiyatla ve daha hızlı çıkacağı için ve belkide en önemlisi Tam istediğiniz hayal ettiğiniz gibi bir tasarım olacağı için sevinemelisiniz bile.. 

Zaten dediğimiz gibi web dizayn işi ile uğraşan firmaların hepsi bu şekilde ilerlemektedir. Kimisi size seçtirerek yapar.. Kimiside " valla billa biz yaptık abi " diyerek web tasarımı hazır kullanır. 

Eğer yok kardeşim ben illede bana özel bi tasarım istiyorum derseniz zaten bir reklam ajansı ile anlaşmalı ve en az sadece tasarım kısmına 25 - 30 Bin TL para vermelisiniz. Reklam ajanslarının işi bu şekilde iletrlemektedir. Önce parayı alır, sonra siz beğenene kadar grafikçi eşliğinde size yeni yeni tasarımlar yaparlar. tabi uzun bi süre yine beğenmezseniz ya işi bırakırlar yada tekrar aynı ücreti isterler. Her firma için aynı aslında.. Ne kadar ekmek o kadar köfte.. 

Belki konuyu şu şekilde özetleyerek makaleye son vermeliyiz : 

Hem fiyatı uygun olsun diyorsan, Çok hızlı teslim almak istiyorsan, Hazır tasarımlardan birini seçmelisin..  

Hazır tasarım ile Web Dizayn'ın Seo ya etkisinide başka bir makalede anlatalım bence :-)

Web Dizayn - Template Seçimi Sayfasına Yapılan Yorum Sayısı [ 1 ]

Yaşar Şahin

Yaşar Şahin

Yurumu : Makalenizi açıklayıcı buldum. Kendi tasarımlarımda söylediklerinizi yapmaya özen göstereceğim normalde tema nasılsa ona uymaya çalışıyordum ama bundan sonra daha dikkatli olup sizin tavsiyelerinizi dikkate alacağım

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Çok Teşekkür Ederiz Bilgilendirici Bulmanıza Çok Sevindik. Yakın Zamanda Web Tasarım İle İlgili Güncellemelerimiz Gelecek Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Yorum Yaz

Telefon Ara
whatsapp Yaz