Web Tasarım Çözümleri

Web Tasarım

Web Tasarım konusunda Seodizayn olarak profosyonel çözümler ve profosyonel web sayfaları oluşturuyoruz, cümlesi birçoğunuz için anlamsız geliyor bunun farkındayız. Peki hem yaptığımız işi hemde verdiğimiz hizmetin detaylarını öğrenmeye ne dersiniz ?

Belki biraz uzun bir makale olacak fakat " elma ile armutu karıştırmamak " için bu makalemizi dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

Web Tasarım Çözümleri

Web tasarım işi sonuç anlamında birbirinin aynısı olsada bu sonuca giden yollar birbirinden çok farklıdır. Bir web sayfasının temel amacı html çıktılar vermektir. Bu html çıktıyı birçok yolla alabilirsiniz örneğin :

  1. Direk html kod ile web sitesini yapmak
  2. PHP, ASP.NET yada benzer yazılımlar kullanarak yönetim panel ile hazırlamak
  3. Hazır bir yazılım kullanarak

Bunların her biri aslında size html bi çıktı sunar. Bunun yanında web tasarımın olmazsa olmazlarından biride Css ve Js dosyalarıdır. Basitçe amaçlarını anlatacak olsam : "bu dosyalar programlamadan farklı olarak sadece html çıktıyı eğip bükmeye ve renklendirmeye yarıyor" diyebilirim.

Peki web tasarım fiyatları neye göre şekillenmekte bunu maddeler halinde anlatalım isterseniz :

Web Tasarım fiyatları

  • Birinci değişken aslında verilen emekdir.. Web tasarım fiyatları çok değişkenlik gösterir ama en öenmli değişken emektir. Biliyorsunuz gelişen teknoloji ile birlikte responsive ( uyumlu ) tasarımlar hayatımıza girdi. Artık telefon ve tablet gibi cihazlarda bile doğru görüntülenen web sayfaları isteniyor. Bunu sağlayan Css sitemindeki kodlardır. Biz web tasarım firmaları Her çözünürlükteki cihazlar için ayrı kodlar yazabilir yada sadece 2 -3 tanesi için yazıp bırakabiliriz. " 1000 Lirayada web sayfası yapıyorlar kardeşim " dediğiniz insanlar bu uyumluluk modunu ( genellikle ) aldıkları tema ile sınırlandırmakta. Fazlası konusunda hizmet verememekte. Yada uyumluluk sorununun yanında yarın web sayfanızda ekstra değişiklikler yada tasarım düzeltmeleri istediğinizde buda size verilen fiyatın içerisindedir. Web tasarım firması ya sizden extra para isteyecek yada istediğiniz değişiklikleri yapmayacaktır.
  • İkinci değişken Zaman diyebiliriz. Bir firmanız olduğunu düşünün ve bu firmanızın aylık giderininde afaki olarak 10bin TL olduğunu düşünün. Yeni bir proje geldiğinde önceliğiniz ( eğer hizmet üretiyorsanız ) bu hizmetin sizin ne kadar vaktinizi alacağıdır. Kullanılan malzeme ve iş gücüde önemli olsada temelde en önemli etken verilen süredir. 20 gününüzü alacak bir hizmeti kaç liraya verirdiniz ? Ürün satan firmalar için süreç çok önemli değildir. Tabiki ürünün ne kadar sürede hazırlandığı önemli olsadece en önemli etken ürünün hammadde ve üretimde çalışan işçi sayısı ürünün fiyatına etkendir. Tabi kalitede. Fakat bizim gibi hizmet üreten firmalar herhangi bir ürün çıkarmadığı hammadde kullanmadığı için ve iş gücü olarakda firma personelinin zaman harcaması olduğu için fiyatlandırma ne kadar emek verildiği ile doğru orantılıdır. Tabi siz şunuda diyebilirsiniz " kardeşim banane senin çalışanından zamanından ben bu kadar para veriririm " O söyleyeceğiniz rakamlara da web sayfanızı yapacak insanlar bulabilirsiniz ( biz hariç ) orda da şunu gözünüzden kaçırmayın. " Ne Kadar Ekmek o Kadar Köfte " Daha ucuz web tasarım firmaları konuya ve işe o kadar yabancı web tasarım ajanslarıdır. Ve isteklerinizin birçoğu sonuçsuz kalabilmektedir. Biz firma profili olarak " şu olmaz, bu buraya gelmez, bu web sayfanı kasar, bunu ben bilmiyorum yapamam " gibi sözleri kendimize zul kabul ederiz. Bi iş alındıysa sonuna kadar işin teslim edilmesi ve firma memnuniyeti bizim için önceliktir.
  • Üçüncü önemli konu güvenlik diyebiliriz. Bazı firmalar web sayfanızı ( çoğunlukla yazılım bilmedikleri için ) hazır yazılımlar ile kısa sürede oluşturmakta, Bizim gibi firmalar ise baştan sıfırdan kodlama yaparak size özel tasarımlar ve yazılımlar oluşturmakta. Aklınıza hemen şu soru gelecek " özel yada hazır benim için değişen ne ? " Basitçe anlatmam gerekirse güvenlik diyebilirim. Hazır yazılımlar kaynak kodlarının internette ücretsiz olarak dağıltıldığı için hackerların hedefinde yer almaktadırlar. Tabi siz diyeceksinizki " hacklerin benle ne işi olur ben kendi halimde esnafım " . Hakısınız siz kendi halinizde esnafsınız fakat hacker diye tabir ettiğimiz grubun temel amacı web sayfalarını hackleyerek ( bozarak ) ego kasmaktır. web sayfası ile ilişkisinden ziyade kaç web sayfası hacklediği onun için daha önemlidir. Bu nedenle sizin websayfanız da hackerlar için doğrudan bi hedeftir.
  • Dördüncü önemli konu kullanılan yazılım diline hakimiyet diyebiliriz. Birinci değişkenimizle alakadar olan bu konuyu özetleyecek olursak : Günümüzde birçok firma sahibi web tasarım konusunda yönetim paneli olan web sayfaları talep etmekteler. Bunun sebebide sonradan oluşabilecek maliyetleri azaltarak kendi işlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde web sayfalarında yayınlamak istemeleri. Bu haklı isteklerini karşılamak için çözüm üreten birçok ajansda bu eksikliklerini hazır yazılımlar ile çözmekte. Tabi burda yazılım diline hakim olmadığı için Firma sahibinden gelecek isteklerin birçoğu yanıtsız kalabilmekte. Örneğin web sayfanızda basit bi hesaplama çalışması gerekiyor ve web sitenizde iki ürünün fiyatlarını çarpıp üzerine %18 de kdv ekleyip ekrana yansıtması gerekiyor. Bu gibi durumlarda hazır yazılım kullanan insanlar takılıp kalmakta, sonrada telefonlarınız açılmamaktadır. Bu bahsettiğimiz örnek bi yazılım örneği olmakla birlikte birçok firma yazılım desteğini boşverin html değişiklikler konusunda bile bilgisi olmadığı için hizmet verememekte.

Web tasarım konusunda anlamak istediğimiz temelde " Elma ile Armutu Karıştırmamaktır " Evet bunlar sizin konunuz yada işiniz değil biliyoruz ve farkındayız bundan şikayette etmiyoruz. Atalarımızında dediği gibi " Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp " Sözünden yola çıkarak yapılan işin ilmini bilmesenizde size sunulan hizmetin ne olduğunu yada ne olmadığını öğrenmek zorundasınız. " Benim yeğen var 500 liraya yapıyor" gibi saçma söylemlerin kesilmesi adına konuyu anlatmak açısından bu makelemizi yazıyoruz. Web tasarım konusunda web sitesini yaptırdım bitti diye birşey söz konusu ne yazıkki değil. Üzerinde sürekli emek harcanan ve gittikçe bir bebeğin büyümesi gibi büyüyen bir web sayfanız olacak. Ve bu konuda en doğruyu yada size en uygununu seçmek sizin için önemli. Bizi seçmeniz konusunda bi ısrarımız yok yada hazır yazılım yaptırmayın özel yazılım yaptırın diye bir ısrarımızda yok. Sadece elma ile armutu karıştırmayın bizim için yeterli.

Biz Seodizayn olarak bize gelen telefonların hepsini alnımız ak bi şekilde açabilmekteyiz. Bunu sağlayabilmemizdeki temel sebeblerde bu saydıklarımızla bağdaşır. Verdiğimiz emek ve bilgi birikimimiz her zaman firmanın lehinedir. Ve verdiğimiz hizmetlerin hepsinde iş bitirme garantisi vermekteyiz. Bu sebeble fiyatlarımız diğer firmalara göre daha pahalı olabilir. Onlar kadar çok iş almayabiliriz fakat aldığımız işi hakkı ile teslim etmekteyiz. Yaptığımız işin sonuna kadar arkasındayız ve aldığımız ücretin son kuruşuna kadar hakettiğimizi bilmenizi isteriz.

Konu Hakkında daha detaylı bilgiye :

https://www.seodizayn.com.tr/web-tasarim

Kurumsal Web Tasarım Fiyatları konusunda :

https://www.seodizayn.com.tr/web-tasarim/web-tasarim-fiyatlari

E-Ticaret Sitesi fiyatları konusunda :

https://www.seodizayn.com.tr/web-tasarim/e-ticaret-siteleri

Sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Saygılarımızla..

Web Tasarım Çözümleri Sayfasına Yapılan Yorum Sayısı [ 1 ]

Koray Güneş

Koray Güneş

Yurumu : Web sitemi hazır yazılım ile yaptırdım ama çok yavaş açılıyor makalenizi okudum çok açıklayıcı buldum ve sorunun kaynağını anladım ucuz etin yahnisi yenmez derler gerçekten doğru bir atasözü sizinle yakın zamanda iletişime geçeceğim teşekkür ederim

Google Seo | Web Tasarım

SEODİZAYN

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz. Her Zaman Kaliteyi Tercih Etmeniz Gerekli Yoksa Bu Şekilde Uzun Vadede Daha Çok Harcama Yapmanız Gerekecektir. Parasal Anlamda Harcama Çok Önemli Değil Fakat Vaktinizin Harcanması En Büyük Problemdir.


Yorum Yaz

İstanbul ve Google Seo Neden Önemli ?

Şunu Kesinlikle Kabul Etmeliyiz ki Tüm Şehirler ve Bölgeler İçin Google Seo Olmazsa Olmazken İstanbul İçin Daha da Büyük Öneme Sahiptir. İstanbulda Bu Konseptde Çalışan Birçok Firma Bulabilecekken Doğru Firmayı Nasil Seçeceksiniz ? Googleda Birinci Sayfaya Çıkmak İçin Doğru Firma Hangisidir ?

SSL Sertifikası ve Seo Uyumu

Seo uyumlu web sayfası yaparken, Yada Google Seo da ilk sayfaya çıkmak istiyorsanız Yapmanız gereken şeylerden biride SSL Serifikası satın almak olmalıdır..

Google Adwords Kalite Puanı

Google Adwords Kalite Puanı Nedir ? Ne İşe Yarar. Kalite Puanını Arttırmak İçin Neler Yapılmalı.. Hepsi Bu Makalemizde

Ucuz Web Sitesi veya Uygun Fiyatlı Web Site Ne Demek

Google Aramalarının En Çok Yapıldığı Terimlerden Olan "Uygun Fiyata Web Sitesi" yada "5000TL ye E-Ticaret Sitesi" Gibi Gibi Başlıklar Neyi İfade Ediyor Neyi Anlatıyor Gelin Birlikte İnceleyelim.. Bu Aramaları Doğru mu Yapıyorsunuz Karar Verelim..

SEO UZMANI

Seo Uzmanı nedir ? Seo Uzmanının Bilmesi Gerekenler nedir ? Seo Uzmanı Kime denir yada kime denmez ? Aklınızdaki Sorulara Cevap Olacak Makalemizi Mutlaka Okuyun.

Seo Web Tasarım

Seo ile Birleştirilmiş Kısacası Seo Alt Yapılı Web Tasarım Nedir ? Temelleri ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Neler ?

Telefon Ara
whatsapp Yaz