Seo Web Tasarım

Seo ile Birleştirilmiş Kısacası Seo Alt Yapılı Web Tasarım Nedir ? Temelleri ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Neler ?

Seo Web Tasarım

Seo Web Tasarım yani Seo Web Dizayn web siteleri hazırlanırken seo kurallarına göre hazırlama işidir. Kısacası web tasarımda google'ın getirdiği yeniliklere arama motorlarının isteklerine cevap verecek şekilde web tasarım şemasının çizilmesi ve hazırlanması işidir.. 

Buna örnek verecek olursak :

- Normalde web sayfalarında resimlere verilen alt etiketi kullanıcılar tarafından görüntülenemez ve görülemez. Ama arama motorları tüm resimlerde alt etiketi yani o resmin neye ait olduğunu belirten yazı mutlaka isterler

- Sitelerde neredeyse tüm linklerde kullandığımız title etiketi.. Kullanıcılar bir linkin üzerine geldiklerinde ve beklediklerinde görebilirler.. çok elzem değildir kullanıcılar için ama arama motorları muhakkak ister. 

- sitedeki title ve descreption etikletleri. Kullanıcı arama motorundan girmediği sürece yada tarayıcının üzerindeki yazıya dikkat etmediği sürece göremezler.. Ama arama motorları muhakkak sitede bulunmasını isterler. 

Bu ve Bunun Gibi birçok konuya dikkat ederek web sitesi tasarlama işine biz seo web tasarım yada seo web dizayn diyoruz.. 

Kısacası seoya uygun seo alt yapısı olan web sitesi yapmak

 

Seo Web Tasarım Hakkında Yorumlar

Bu Sayfaya Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum Yaz