Seo Web Tasarım

Seo ile Birleştirilmiş Kısacası Seo Alt Yapılı Web Tasarım Nedir ? Temelleri ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Neler ?

Seo Web Tasarım

Seo Web Tasarım yani Seo Web Dizayn web siteleri hazırlanırken seo kurallarına göre hazırlama işidir. Kısacası web tasarımda google'ın getirdiği yeniliklere arama motorlarının isteklerine cevap verecek şekilde web tasarım şemasının çizilmesi ve hazırlanması işidir.. 

Buna örnek verecek olursak :

- Normalde web sayfalarında resimlere verilen alt etiketi kullanıcılar tarafından görüntülenemez ve görülemez. Ama arama motorları tüm resimlerde alt etiketi yani o resmin neye ait olduğunu belirten yazı mutlaka isterler

- Sitelerde neredeyse tüm linklerde kullandığımız title etiketi.. Kullanıcılar bir linkin üzerine geldiklerinde ve beklediklerinde görebilirler.. çok elzem değildir kullanıcılar için ama arama motorları muhakkak ister. 

- sitedeki title ve descreption etikletleri. Kullanıcı arama motorundan girmediği sürece yada tarayıcının üzerindeki yazıya dikkat etmediği sürece göremezler.. Ama arama motorları muhakkak sitede bulunmasını isterler. 

Bu ve Bunun Gibi birçok konuya dikkat ederek web sitesi tasarlama işine biz seo web tasarım yada seo web dizayn diyoruz.. 

Kısacası seoya uygun seo alt yapısı olan web sitesi yapmak

 

Seo Web Tasarım Hakkında Yorumlar

Bu Sayfaya 1 Toplam Yorum Atıldı

 • avatar
  Cem Beydaş
  29 / 08 / 2019

  Biz Kurumsal Firmamıza Web Sitesi Yaptırmak İstiyoruz Ama Aynı Zamanda Seo'ya Uygun Olması Gerekiyor Özel Yazılım Yaptırmak İstiyoruz Sizden Destek Almak İstiyoruz Serhat Bey Sizi Çok Önerdiler Mümkünse Müsait Bir Zamanda İletişim Kurmak İstiyoruz Sizinle

Yorum Yaz

Benzer Konular

SSL Sertifikası ve Seo Uyumu
 • 26 / 10
  2019
Google Adwords Kalite Puanı
 • 31 / 05
  2018
Seo Web Tasarım
 • 11 / 07
  2018
SEO UZMANI
 • 01 / 01
  2020
Web Sitesi Yapan Firmalar
 • 11 / 07
  2018
İstanbul ve Google Seo Neden Önemli ?
 • 11 / 07
  2018
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız. Detaylar
Whatsapp Hızlı Mesaj
ARA