Makele Yazma

Sitelerininiz Google'da Daha Üst Sıralarda Çıkması Adına Makale Yazımı Hizmeti de Veriyoruz.. İşinizle Alakalı, Sayfanızı Anlatan, Hizmetinizi Yada Ürünlerinizi Anlatan Makaleleler Hazırlıyoruz..

Makele Yazma

Makaleniz İçin Arama Motoru Optimizasyonu

Bir sayfaya kullanıcı girişi yüksek oranlarda arama motorları üzerinden sağlanmaktadır. Hazırlanan web siteler sadece görsel açıdan değil, içerik olarak da kullanıcılara hitap etmelidir. Kullanıcıların arama motorlarına giriş yaparken dikkat ettikleri husus en doğru bilgiye kısa zamanda ulaşmak olacaktır. Bu yüzden konu ile ilgili yapılan arama sonuçlarından ilk sayfadaki ve ilk sıradaki siteye tıklanma oranı diğer sitelere göre çok yüksektir. Ayrıca siteye eklenen içeriklerin de arama motoru tarafından keşfedilmesi gerekmektedir. Google üzerinde yapılan aramalarda sitelerin ve içeriklerin sıralanması noktasında arama motoru tarafından dikkat edilen bazı kriterler söz konusudur. Google bu kriterler doğrultusunda makaleyi analiz eder ve kriterlerine uyum sağlayan makaleleri üst sıralara yerleştirir. Peki, arama motoru keşfedilebilirliği artırmak için neler yapılmalıdır?

 • Arama motoru dostu bir başlık oluşturun.

İçerik hazırlarken en önemli hususlardan bir tanesi başlık seçimidir. Başlıkların içinde ilk 65 karakter içinde muhakkak anahtar kelimelerin yer alması gerekiyor. Başlığın çok fazla uzun olması da Google tarafından hoş karşılanmıyor. Bu sebeple başlıkların olabildiğinde kısa ve anlamlı olması gerekiyor.

 • Özetinizi optimize edin.

Özetin ilk iki cümlesinde muhakkak anahtar kelimelerin yer alması gerekiyor. Sonuçlarda görüntülenen kısım genel olarak ilk iki cümle olduğundan dolayı temel bulgular özet içinde yer almalıdır. Ayrıca anahtar kelimelere bu kısımda 3 ila 6 kez yer vermek gerekiyor.

 • Makale içinde anahtar kelimeler geçmelidir.

Anahtar kelimeleri başlıklara dâhil etmenizin ardından muhakkak içeriklerde de yer vermelisiniz. Makalelerin kalitesinde büyük oranda belirleyici olan bu anahtar kelimelerin doğru kullanımı ve makale içerisine doğru yerleştirilmesi olacaktır. Giriş, gelişme ve sonuç kısımlarında aralara muhakkak anahtar kelimeleri yerleştirmelisiniz. Google arama trendleri ve Google ads üzerinden bu kelimeleri temin edebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde de pek çok anahtar kelime bulucu program bulunuyor. Ücretsiz bir şekilde bu programlardan da yararlanmak mümkündür. Anahtar kelimeleri kullanırken de yüksek oranlarda olmamasına özen gösterin. Bu kelimelerin sürekli olarak tekrar edilmesi Google tarafından hoş karşılanmayacaktır.

 • Tutarlı olun.

İçeriklerde yer verilen bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Bir konuyu anlatırken yanlış bir dil kullanarak kendi tezinizi kendiniz çürütmeyin. Konu ne olursa olsun muhakkak üzerinde araştırma yapmış olun. Bilgi sahibi olmadığınız konularda kişisel kanaatlere yer vermekten kaçının.

 • Bağlantılar oluşturun.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de sosyal medya, ağ ve kurumsal siteler ile bağlantı sağlamaktır. Bu bağlantılar ne kadar doğru ve etkin olursa Google tarafından içeriğiniz o denli kaliteli olarak kabul edilir.

 • İçeriklerin özgün olmasına önem verin.

Kopya içeriklerin kullanılması Google tarafından spam olarak algılanır. Bu sebeple makaleler yazılırken öncelikle araştırılmalı yapılmalı ve yazar daha sonra makalelerde kendi düşüncelerine yer vermelidir. Ayrıca sitenin içeriğine, faaliyet gösterilen sektöre yönelik içerikler hazırlanmalıdır. Örneğin bir blog sitesine yazı yazılacaksa dil samimi olmalı, kurumsal bir firmada ise ciddi bir anlatım yapılmalıdır.

Profesyonel SEO Uyumlu Makale Yazımı

SEO bloglar ve makaleler sosyal medya yönetiminin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Web sitelerine trafik çekmenin en iyi yolu SEO uyumlu makale yazmaktır. Siteye düzenli olarak yeni içeriklerin eklenmesi ise potansiyel müşterilere markanızı tanıtmak noktasında ciddi manada önem taşımaktadır. Makale yazarken dikkat edilecek en önemli hususlardan bir tanesi de şüphesiz konu seçimi olacaktır. Makale yazarlarının en büyük paradoksu ne yazık ki konu seçimi olmaktadır. Gerçek bir strateji olmadan makale pompalamak okuyucularına bir yarar sağlamayacaktır.

Ayrıca makalelerde SEO’nun avantajlarını da kullanmanız gerekiyor. Yukarıda yoğunlukla site içi arama motoru optimizasyonu uygulamalarından söz ettik. Ancak site dışı SEO olarak sosyal kaynakların kullanılmasını ihmal etmeyin. Bu şekilde hedef kitle boyutunu artırmak daha mümkün olacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken bir konu var ki o da optimizasyondur. Optimize edilmemiş bir site dünya çapında tüm anahtar kelimeleri kullanmış olsa dahi başarı yakalayamayacaktır. Bir yazarın siteyi nasıl üst sıralara taşıyacağını, tüm alan adlarında HTTPS’yi nasıl etkili kılacağının bilmesi gerekiyor. Google’ın sayfaları hangi kriterler ile taradığı, bağlantı yetkisini nasıl dağıtacağı konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Sonuç olarak bir makale yazmak sadece satır satır dert anlatmak değildir, aynı zamanda bağlamak ile ilgili bir durumdur.

Ayrıca içeriklerinizi görseller ile desteklemeli, bu görsellerin boyutlarını olabildiğince küçük tutmalı ve site üzerinde çok fazla pop-up olmadığından emin olmalısınız. Diğer kriter ise arama motorlarının uzun makaleleri tercih etme eğiliminde olduğudur. Etkili bir makalenin en az 600 kelime olması gerekir. Makale yazımı bittikten sonra yazarlar tarafından çalışmanın gözden geçirilmesi gerekir. Makalelerin yazıldığı Office programlarında genel olarak hatalı yazılan kelimelerin altları işaretlenmektedir. Paragraf ve cümlelerin çok uzun olmamasına özen gösterirken aynı zamanda yazım ve imla kurallarını da riayet etmek kuralı unutulmamalıdır. Şu ana kadar özetleyecek olursak;

 • Ana anahtar kelime başlığa eklenmeli.
 • Alt yazılarda anahtar kelime geçmeli.
 • SEO dostu bir URL oluşturulmalı.
 • Yazı yeterli karaktere sahip olmalı.
 • Dahili bağlantılar unutulmamalı.
 • Resimlerden yararlanılmalı.

%100 Özgün İçerik ve Editörlük Hizmeti

Sizler için tüm bu hususlara dikkat ederek özgün makale hazırlıyoruz. Profesyonel yazarlar tarafından hazırlanan bu makaleler SEO uyumludur ve %100 özgündür. Sitenizin Google dahil tüm arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız makalelerin bu kurallara riayet edilerek hazırlanması gerekmektedir. SEO uyumlu makalelerin yazılması ise ancak profesyonellik gerektiren bir iştir. Bu kriterleri dikkate almanın yanı sıra sürekli olarak değişen Google algoritmalarından haberdar olmanız gerekiyor. Yeni kurallara uyulmaması durumunda ne yazık ki aramalarda dilediğiniz sıraya ulaşmanız mümkün olmayacaktır. SEO uyumlu makale konusunda profesyonel ekibimizle sizler için uygun fiyata bu hizmeti sunuyoruz. Fiyatlarımızın ve içeriklerimizin sizleri cezp edeceğinden hiç şüphemiz yok. Her bütçeye uygun yazılar markanızın daha çok tanınmasına, e-ticaret sitenizin müşteri kitlesinin artmasına ve bloğunuzda yer alan içerikler üzerinde daha fazla kullanıcı trafiği oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Kaliteli, özgün ve SEO uyumlu makale ihtiyaçlarınız için hemen bizler ile iletişime geçebilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.

Benzer Konular

Domain Yaşı ve Google Seo
 • 11 / 07
  2018
SEO UZMANI
 • 01 / 01
  2020
SSL Sertifikası ve Seo Uyumu
 • 26 / 10
  2019
Ucuz Web Sitesi veya Uygun Fiyatlı Web Site Ne Demek
 • 11 / 07
  2018
Hazır Web Siteleri
 • 13 / 03
  2020
Google Seo Yapan Firmalar
 • 11 / 07
  2018
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız. Detaylar
Whatsapp Hızlı Mesaj
ARA