Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Giderek artan tablet ve telefon ile erişilen internetle birlikte , yalnızca bilgisayar ekranında iyi görünen statik bir web sitesi tasarımına sahip olmak artık yeterli değil. Artık Bütün Mobil Cihazlarda Görünebilir Web Sayfalarına İhtiyaç Duyuluyor. Bütün Cihazlarda Görünebilmesi İçin Responsive Desteğine İhtiyaç Duyulmaktadır. Responsive web sitesi tasarımı ile web sitenizi cep telefonlarında, tabletlerde, dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstü ekranlarında en iyi şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Ve kullanıcı deneyimindeki bu gelişme, daha çok dönüşler ve doğal olarak daha fazla iş gelmesi anlamına gelir.

Responsive Web Tasarım Neden Önemlidir?

Sayfanızın Özellikle Bir Kesim Bilgisayar Kullanıcısına Değilde Bütün İnternet Erişimine Sahip Cihazlarda İyi Görünmesini Ve Dinamik Yapıda Olması Web Sayfanıza Giren Müşterinin Sayfanızı Bütünüyle Görmesi Firmanızın Kalitesini Gösterecektir. Responsive tasarımın öncelik hedefi cep telefonları ve tabletler içindi ama artık farklı ekran boyutlarında mesela 13.3 bir ekran ile 17.3 bir ekranın genişliğine göre boyutların uyumlu olması gerekir, yoksa sayfanızın bir kısmı görünürken bir kısmı yalnızca gözükür buda müşteri tarafından doğal olarak bilgi kaybı şeklinde görünecektir. Müşterilerinize İyi Bir Deneyim ve İşinizde Ne Kadar Profesyonel Olduğunuzu İlk Başta Sayfanız İle Göstermelisiniz.

Responsive Web Tasarım Fiyatları

Responsive Web Tasarım Maliyetleri Başlangıç Fiyatlandırması £699, İsteklerinize Göre Şekillenebilen Bir Fiyatlandırmamız mevcuttur. Başlıca İsterlerden Örnek Olarak Gerçek Müşterilerden Gelen Gerçek Yorum Sistemi, Rezervasyon Sistemi, Üyelik Sistemi, Online Ödeme Entegrasyonu gibi Birçok İsteğinize Göre Fiyatlandırma Yapılabilir. Fiyatlardan Öncelik Olarak Kaliteyi Aramalısınız. Profesyonel İnsanlar İle Çalışmanız Sizin Firmanızın Güvenilirliği ve Prestiji Açısından Oldukça Önemlidir.

Fiyatlandırma Yapılırken Dikkat Edilenler.

Fiyatlandırmada Müşterilerimizin İsteklerine Göre Şekillenen Bir Fiyatlandırma Yapımız var. Tamamen Müşterilerimizin İsteklerine Bağlı Olarak Artıp veya Sabit Fiyat Kalma Çalışmalarımız Vardır. Sadece Rezervasyon Sistemide İsteyebilirsiniz, Rezervasyon Sisteminiz İle Birlikte Online Ödemede Bu İstekleriniz Tamamen Zaman Faktörüne Göre Şekillenmektedir.

Ne Kadar Zaman Harcanırsa Bir Okadar Fiyatlandırmada Değişim Olacaktır. Ortalama Bir Responsive Uyumlu Web Sitesi bir Ay Kadar Sürede Hazırlanmaktadır. Bu Süre Zarfının Üzerine Çıkan Bir Sayfadan Extra Ücret Alınması Gerekmektedir.

Responsive İçin Kullanılan Yazılım

HTML5 Ve Css(Cascading Style Sheets) İle Birlikte Responsive Uyumlu Web Sitesi Hazırlanır. Yeni Çıkan Mobil Cihazlar HTML5'in Çıkmasını ihtiyaç Haline Getirmiştir. Önceden Olan Yazılım İle Web Sayfanız Mobil Cihazlarda Sağa veya Sola Doğru Kaydırma Şeklinde Kullanılmaktaydı Ama Artık HTML5 Sayesinde Responsive Uyumu Gelmiş Olup Artık Web Sitenizi Mobil Cihazlarda Müşterilerinizin Daha Etkin Kullanabileceği Dinamik Bir Yapı Oluşturabilirsiniz.

Responsive Nasıl Yapılır ?

Bootstrap ve Css Kullanılarak HTML Tabanlı Sayfanızı Responsive Uyumlu Hale Getirebilirsiniz. Bunu Yapmak İçin Öncelikle HTML5 Kullanmayı Bilmeniz Gerekir ve Css Yazmaya Hakim Olmalısınız. Responsive web tasarım yaparken genellikle toplam genişliği 100% olan ve 12 sütuna ayrılmış grid sistemi kullanılır. Göreceli genişlik kullanıldığından farklı ekran boyutlarında genişlik küçülür veya genişler. Bu 12 sütünu İstediğiniz Şekilde İstediğiniz Öğeyi Yerleştirip Ardından Başka Cihazlarda Nasıl Göründüğünü Firebook İle Kontrol Edebilir. Kötü Görünen Kayan Cihazlar İçin Hangi Boyutsa Ona Göre Css Yazabilirsiniz.

Bootstrap Nedir ?

Bootstrap Açık Kaynak Kodu İle Web Sayfanızın Ara Yüzünü İyileştirmede Kullanabileceğiniz Bir Sistemdir. HTML ve Css Tabanlı Tasarım Şablonlarında Geliştirme Yapmanıza Olanak Sağlar.

Hangi Cihazlar İçin Geçerli

Responsive Web Siteniz İnternet Ortamına Erişebilen Bütün Cihazlarınızda Geçerlidir. Tablet, Telefon, Netbook, Notebook, Mac, Ekran Boyutu Büyük veya Küçük Monitörlerin Hepsinde Aynı Deneyimi Son Kullanıcıya Sunmaktadır.

Responsive Web Sitesi Yapan Firmalar.

Sektörde Oldukça Fazla Bilgi Kalabalığı Vardır. Çoğu Müşteri Ucuz Yapan Kişileri Tercih Etmektedir ama Yapılan İşden Memnun Kalmayacakları İçin Farklı Bir Arayış İçine Girmesi Kaçınılmazdır. Ucuz Responsive Uyumlu Sayfa Yaptırabilirsiniz. Fakat Hız Konusunda Gerekli Uyumluluk Konusunda Herhangi Bir Şekilde Verim Alamazsınız. Örneğin Sayfanızın Mobil Uyumu %60 %70 Olsa Bile Ucuz Yapan Firma Size Mobil Uyumlu İşte Biz Yaptık Diyip İşin İçerisinden Çıkabilir.
Firmamız Olarak Müşterilerimize Tamamen Responsive %100 Uyumlu Halde Web Sitenizi Teslim Etmekteyiz.

Responsive Web Tasarım Hakkında Yorumlar

Bu Sayfaya Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum Yaz

Benzer Konular

Domain Yaşı ve Google Seo
 • 11 / 07
  2018
SEO UZMANI
 • 01 / 01
  2020
Web Dizayn - Template Seçimi
 • 29 / 08
  2019
Web Sitesi Yapan Firmalar
 • 11 / 07
  2018
Web Tasarım Çözümleri
 • 12 / 02
  2020
Ucuz Web Sitesi veya Uygun Fiyatlı Web Site Ne Demek
 • 11 / 07
  2018
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız. Detaylar
Whatsapp Hızlı Mesaj
ARA