SEODIZAYN GOOGLE SEO ve WEB DİZAYN

7/24
0541 426 14 46 Serhat ŞAHİN

Googleda İlk Sayfadamısınız

Googleda İlk Sayfadamısınız

 

Google\'da mısınız?

Google\'ın arama sonuçlarına dahil olmak ücretsiz ve kolaydır; sitenizi Google\'a göndermeniz bile gerekmez. Google, düzenli olarak web’i taramak ve dizinimize eklenecek siteler bulmak için “örümcek” (spider) olarak bilinen yazılımları kullanan tam otomatik bir arama motorudur. Aslında arama sonuçlarımızda listelenen sitelerin büyük çoğunluğu eklenmek üzere manuel olarak gönderilmiş siteler değil, örümceklerimizin web’i tararken bulup otomatik olarak eklediği sitelerdir.

Sitenize yeni bir URL eklediyseniz veya bir sayfa son tarandığından beri önemli ölçüde değiştiyse, Google\'dan ilgili sayfayı taramasını isteyebilirsiniz.

Sitenizde özel ürünler, içerik veya hizmetler (örneğin video içeriği, yerel işletme bilgileri veya ürün listeleri) varsa, bunları Google Web Araması üzerinden sunarak dünyaya ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Google İçerik Merkezi sayfasını ziyaret edin.

Sitenizin şu anda Google\'ın dizinine eklenip eklenmediğini öğrenmek için sitenizin URL\'sine ilişkin bir site: araması yapın. Örneğin, [ site:google.com ] şeklinde yapılan bir arama şu sonuçları verir: http://www.google.com/search?q=site%3Agoogle.com .

Google milyarlarca sayfayı tarasa da bazı sitelerin gözden kaçmasının önüne geçilemez. Örümceklerimiz bir siteyi atladıklarında, bunun nedeni çoğunlukla aşağıdakilerden biridir:

Site, web\'deki diğer sitelerden alınan birden fazla bağlantı ile doğru şekilde bağlanmamıştır.
Söz konusu site, Google’ın en son taraması tamamlandıktan sonra kullanıma sunulmuştur.
Sitenin tasarımı içeriğin Google tarafından etkili biçimde taramasını zorlaştırmaktadır.
Siteyi taramaya çalıştığımızda bu, sitenin geçici olarak devre dışı olduğu bir zamana rastlamış olabilir veya bir hata almış olabiliriz. Sitenizi taramaya çalışırken hata oluşup oluşmadığını görmek için Google Web Yöneticisi Araçları\'nı kullanabilirsiniz.
Amacımız İnternet içeriğini adil ve doğru biçimde sunmaktır. Bu hedefi gerçeğe dönüştürmeye yardım etmek üzere tarayıcı dostu bir site oluşturmak için ipuçlarının yanı sıra kurallar da sunuyoruz. Örümceklerimizin belirli bir siteyi bulacağında dair hiçbir garanti olmasa da bu kurallara uyulması sitenizin arama sonuçlarımızda görüntülenme olasılığını artıracaktır.

Sayfalarınızın ayrıntılı bir Site Haritasını oluşturmayı ve göndermeyi düşünün. Site Haritaları, tüm URL\'lerinizi Google dizinine göndermenizin ve sayfalarınızın Google\'daki görünürlüğüyle ilgili ayrıntılı raporlar almanızın kolay bir yoldur. Site haritalarıyla, mevcut sayfalarınızın tümü ve bu sayfalar üzerinde yaptığınız güncellemeler hakkında bizi otomatik olarak bilgilendirebilirsiniz. Ancak, bir Site Haritası göndermenin, sitenizdeki sayfaların tümünün taranacağı ve arama sonuçlarımıza ekleneceği anlamına gelmediğini lütfen unutmayın.

Biz Sizi Arayalım

Siz Zahmet Etmeyin Biz Sizi Arayalım